logo

Profil firmy

Firma Unikov vznikla v roku 1991 ako spoločnosť zaoberajúca sa kovovýrobou a zámočníckymi prácami. Výroba sa najskôr rozširovala o produkciu komponentov pre kontajnery a v roku 1996, ktorý znamenal začiatok spolupráce s holandskými firmami, sa vyprofilovala na výrobcu veľkoobjemových kontajnerov. Tento výrobný program sa potvrdil v roku 1997, kedy firma získala ďalších významných zákazníkov v Slovinsku, ktorí patria aj v súčasnosti k hlavným zahraničným odberateľom. Firma okrem toho v súčasnosti vyváža do Českej republiky, Chorvátska, Rumunska, Francúzska, Nemecka a Holandska. V posledných rokoch si naša spoločnosť upevnila postavenie aj na slovenskom trhu, domáca produkcia predstavuje v súčasnosti 90% z celkovej produkcie.

Firma prešla od svojho založenia dynamickým rastom a dnes je vo vlastnom objekte s výrobnou plochou vyše 3000 m2 a voľnou plochou 4600 m2 technologicky kompletne vybavená na výrobu kontajnerov podľa noriem DIN bez nutnosti kooperovať. Všetky u nás vyrobené kontajnery sú certifikované z Technického skúšobného ústavu Piešťany a vyznačujú sa vysokou kvalitou. V našej ponuke nájdete rôzne druhy naťahovacích, lisovacích, hydraulických, šnekových, závesných a skladových kontajnerov, ktoré vyrábame na mieru. Naše lisovacie kontajnery sú riešením pre efektívnejšie spracovanie komunálneho odpadu a zároveň pre ochranu životného prostredia. Poslednou novinkou v tejto oblasti je produkcia lisov pre prekládkové stanice na prekladanie a lisovanie komunálneho odpadu zo zberných vozov do veľkoobjemových kontajnerov s objemom až 35-40 m3.

Súčasťou nášho nového ekologického programu sú aj kontajnery na sklo, nebezpečný odpad, žiarivky a autobatérie. Okrem výroby kontajnerov poskytujeme aj doplnkové zámočnícke práce.

Skutočnosť, že sme v roku 2011 oslávili 20 rokov pôsobenia na slovenskom trhu je zárukou našej spoľahlivosti a profesionality. Dlhoročná tradícia výroby s orientáciou na zákazníka a naša snaha poskytnúť čo najvyššiu kvalitu sa prejavuje v narastajúcom množstve našich spokojných zákazníkov.

Staňte sa nimi aj vy.

Sidlo firmy